Лацио се доближи до местата, даващи право на участие в евротурнирите, след като в мач от 28 кръг на Серия “А” се наложи с 2:0 като гост а Каляри. Сенад Лукич се разписа през първото полувреме, а Кейта Балде стори това през втората част. Маурисио Пиния не успя да вкара дузпа и да изравни резултата за 1:1. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като капитанът Даниеле Конти беше изгонен заради два жълти картона. Лацио излезе на седмо място в класирането с 41 точки, само на четири от петия Фиорентина.

Ливорно взе ценни три точки, след като в мач от 27 кръг на Серия “А” се наложи с 2:1 над Болоня. Голове на Марко Бенаси в 46-ата минута и на Паулиньо в 53-ата минута се оказаха достатъчни за успеха, докато Лазарос Христодулопулос се разписа от дузпа за гостите четири минути преди края. Това беше пети пореден мач без победа за Болоня и тимът на Давиде Балардини беше прескачен в класирането от Ливорно, който излезе над зоната на изпадащите.

В друг опашкарски сблъсък Сасуоло победи Катания и прескочи “слоновете” в класирането, които вече са на последното място. Гонсало Бергесио даде аванс на гостите след половин час игра, но домакините осъществиха обрата само за пет минути в първия четвърт час на второто полувреме. Антонио Флоро Флорес асистира за попаденията на Симоне Дзадза и Симоне Мисироли. Минута преди края и Никола Сансоне се разписа за Сасуоло.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 28 КРЪГ
15.03.14
21:45 ч.
Верона – Интер 0:2
0:1 Родриго Паласио (14), 0:2 Джонатан (63)
16.03.14
13:30 ч.
Аталанта – Сампдория 3:0
1:0 Карлос Кармона (36), 2:0 Джанкомо Бонавентура (42), 3:0 Кристиано дел Гросо (52)
16.03.14
16:00 ч.
Ливорно – Болоня 2:1
1:0 Марко Бенаси (47), 2:0 Паулиньо (53), 2:1 Лазарос Кристодулопо (86)
16.03.14
16:00 ч.
Сасуоло – Катания 3:1
0:1 Гонзало Бергонсио (31), 1:1 Симоне Заза (56), 2:1 Симоне Мисироли (62), 3:1 Никола Сансон (89)
16.03.14
16:00 ч.
Каляри – Лацио 0:2
0:1 Сенад Лулич (19), 0:2 Балде Диао Кейта (69)
16.03.14
16:00 ч.
Милан – Парма 2:4
0:1 Антонио Касано (9), 0:2 Антонио Касано (51), 1:2 Адил Рами (57), 2:2 Марио Балотели (76), 2:3 Амаури (78), 2:4 Джонатан Биабяни (90)