Лацио победи у дома аутсайдера Пескара с 2:0 в последен мач от 26-ия кръг на италианската Серия „А” и се върна на трето място във временното класиране.

Още преди почивката „орлите” си гарантираха чудесна преднина. В 29-та минута Сенад Лулич върна топката от наказателното поле на неговата граница, където Стефан Раду преодоля защитник на съперника и с мощен удар откри за 1:0. В 35-та минута пък асистентът за първия гол Сенад Лулич реализира красиво попадение за 2:0. До края на мача „делфините” не можаха да намерят адекватен отговори и си тръгнаха от Рим с празни ръце.

След успеха си Лацио се върна на третото място във временното класиране с 47 точки, изпреварвайки Милан, който има 45 пункта. Лидер е Ювентус с 58, следван от Наполи с 52. Пескара е в зоната на изпадащите на 19-а позиция с 21 точки.

Парма - Катания 1:2
0:1 Франческо Лоди (5), 0:2 Кеко (44), 1:2 Амаури (87)
24.02.13
16:00 ч.
Болоня - Фиорентина - отложен
24.02.13
16:00 ч.
Аталанта - Рома 2:3
1:0 Марко Ливая (9), 1:1 Маркиньо (12), 1:2 Миралем Пянич (34), 2:2 Марко Ливая (44), 2:3 Василис Торосидис (71)
24.02.13
16:00 ч.
Ювентус - Сиена 3:0
1:0 Стефан Лихтщайнер (30), 2:0 Себастиан Джовинко (74), 3:0 Пол Погба (89)
24.02.13
16:00 ч.
Каляри - Торино 4:3
1:0 Maрко Сау (37-дузпа), 1:1 Алесио Черчи (47), 1:2 Ален Стеванович (54), 2:2 Даниеле Конти (76), 3:2 Маурисио Пинийя (87), 3:3 Роландо Бианки (90+2-дузпа), 4:3 Даниеле Конти (90+4)
24.02.13
21:45 ч.
Интер - Милан 1:1
 0:1 Стефан Ел Шаарави (21), 1:1 Матиас Скелото (71)
25.02.13
20:00 ч.
Удинезе - Наполи 0:0
25.02.13
22:00 ч.
Лацио - Пескара 2:0
1:0 Стефан Раду (29), 2:0 Сенад Лулич (35)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ