Лацио продължава с убедителното си представяне през този сезон. Лидерът в класирането на Серия "А" преодоля с лекота третия кръг на турнира за Купата на Италия след победа с 3:0 у дома срещу втородивизионния Портогруаро. Алваро Гонсалес изведе "орлите" напред в резултата с гол още в 8-ата минута, а Либор Козак се разписа за 2:0 в 37-ата минута. Класическата победа на столичани оформи Марк Брешано в 54-ата минута.

Изненадата поднесе Новара, който победи с 3:1 като гост елитния Чезена след продължения. Езекиел Скелото изведе Чезена напред в 44-ата минута, но гостите изравниха в 54-ата чрез Рафаеле Рубино. В продълженията Новара вкара още два гола - в 115-ата бе точен Франческо Евола, а в 111-ата - Емануеле Гильоти.

Аталанта - ЛИВОРНО 0:1
Чезена - НОВАРА 1:3 след прод. (1:1 в редовното време)
БОЛОНЯ - Модена 3:2
БРЕША - Читадела 1:0
КАЛЯРИ - Пиаченза 3:0
Кротоне - АЛБИНОЛЕФЕ 0:1
КАТАНЯ - Варезе 4:3 след продължения (3:3 в редовното време)
ЛЕЧЕ - Сиена 3:2

На 28 октомври
Киево - Сасуоло
Бари - Торино

Забележка: Отборите с главни букви и по-тъмен шрифт се класират напред в турнира