Лацио прекъсна негативната си серия от седем мача без победа за първенство (2 равенства и 5 поражения), печелейки изненадващо с 2:1 при визитата си на лидера Интер в дербито от 17-ия кръг на Серия "А".

Антонио Кандрева (5) изведе „орлите” напред в резултата, след като засече топката при центриране от корнер на Лукас Билия. След гола Лацио се затвори в собствената си половина и не позволяваше опасни положения пред Бариша. Гостите започнаха да разчитат на мълниеносни контраатаки.

Интер имаше шанс да изравни в 37-ата минута, когато спечели фаул точно пред наказателното поле на Лацио, но Стеван Йоветич прати топката високо над вратата. Минута преди края на полувремето Кандрева пропусна великолепен шанс да удвои преднината на "орлите".

През втората част Мауро Икарди (60) след извеждащ пас на Иван Перишич. Въпреки това попадение гостите бяха по-активни и в 86-ата минута Милинкович-Савич беше спънат от Мело в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, но ударът на Антонио Кандрева от бялата точка бе спасен от Ханданович. Словенският страж обаче нямаше каква да направи при добавката на Кандрева (87), който донесе победата на гостите.

До края на мача Фелипе Мело от домакините получи директен червен картон за груб фаул срещу Билия, а в последните секунди и Милинкович-Савич беше изгонен за втори жълт картон.

Въпреки загубата Интер остава лидер с 36 точки, но само с една точка повече от преследвачите му Фиорентина и Наполи. Шампионът Ювентуе е четвърти с 33 точки, а Лацио се изкачи на десета позиция с 23 точки.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 17 КРЪГ
19.12.15
21:45 ч.
Болоня – Емполи 2:3
0:1 Мануел Мукиарели (22), 1:1 Франко Бриенца (36), 1:2 Масимо Макароне (42), 2:2 Матиа Дестро (45), 2:3 Масимо Макароне (49)
20.12.15
13:30 ч.
Карпи – Ювентус 2:3
1:0 Бориело (15), 1:1 Манджукич (18), 1:2 Манджукич (41), 1:3 Погба (50), 2:3 Бонучи (90+2 аг)
20.12.15
16:00 ч.
Аталанта – Наполи 1:3
0:1 Марек Хамшик (52-дузпа), 1:1 Алехандро Гомес (54), 1:2 Гонсало Игуаин (62), 1:3 Гонсало Игуаин (85)
20.12.15
16:00 ч.
Фиорентина – Киево 2:0
1:0 Никола Калинич (20), 2:0 Йосип Иличич (32)
20.12.15
16:00 ч.
Верона – Сасуоло 1:1
0:1 Серджо Флокари (34), 1:1 Лука Тони (39)
20.12.15
16:00 ч.
Рома – Дженоа 2:0
1:0 Алесандро Флоренци (42), 2:0 Садик Умар (89)
20.12.15
19:00 ч.
Фрозиноне – Милан 2:4
1:0 Даниел Сиофани (19), 1:1 Инасио Абате (50), 1:2 Карлос Бака (55), 1:3 Алекс (77), 2:3 Федерико Диониси (83), 2:4 Джакомо Бонавентура (90+3)