Лацио победи като гост с 2:0 Бреша в мач от 25-ия кръг на Серия "А". Така "орлите" изместиха Интер от 3-ото място. След днешния успях Лацио събра 45 точки, а "нерадзурите" са с 44. Селекцията на Леонардо гостува на Ювентус тази вечер от 21:45 часа.

Лидерът Милан има 52 точки, а Наполи е на второто място с 49. След поредната си загуба Бреша остана в зоната на изпадащите, заемайки 18-ата позиция с 22 точки.

Точни за успеха на Лацио бяха уругвайският полузащитник Алваро Гонсалес в 17-ата минута и чехът Либор Козак в 58-ата.

В друг мач от 25-ия кръг Удинезе записа успех с класическото 3:0 като гост на Чезена. Голмайсторът на Серия "А" от миналия сезон Антонио Ди Натале реализира две попадения - в 41-ата и 75-ата минути. Между тези два гола във вратата на Чезена се разписа Гьокхан Инлер - в 69-ата, на когото му асистира Ди Натале.

Сампдория не допусна изненада в домакинството си на Болоня, побеждавайки с 3:1. Заемащият последното 20-о място Бари взе точка от Дженоа - 0:0. Каляри и Катания записаха победи в днешните си мачове, съответно срещу 4:1 над Киево и 3:2 над Лече. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 25 КРЪГ

От 12 февруари (събота)
Милан - Парма 4:0
1:0 Зеедорф (8), 2:0 Касано (17), 3:0 Робиньо (62), 4:0 Робиньо (66)

Рома - Наполи 0:2
0:1 Кавани (50-дузпа), 0:2 Кавани (83)

От 13 февруари (неделя)

Палермо - Фиорентина 2:4
1:0 Хавиер Пасторе (7), 1:1 Алберто Джилардино (36), 2:1 Антонио Ночерино (48), 2:2 Микеле Кампорезе (70), 2:3 Чезаре Бово (78-автогол), 2:4 Рикардо Монтоливо (88)

Чезена - Удинезе 0:3
0:1 Антонио Ди Натале (41), 0:2 Гьокхан Инлер (69), 0:3 Антонио Ди Натале (75)

Сампдория - Болоня 3:1

1:0 Анджело Паломбо (8), 2:0 Даниеле Гасталдело (11), 3:0 Масимо Макароне (15), 3:1 Даниеле Папони (65)

Катания - Лече 3:2
1:0 Матиас Силвестре (45), 1:1 Джеда (56), 1:2 Джани Мунари (61), 2:2 Франческо Лоди (80), 3:2 Франческо Лоди (85)

Бреша - Лацио 0:2

0:1 Алваро Гонсалес (17), 0:2 Либор Козак (58)

Каляри - Киево 4:1

1:0 Андреа Косу (19), 2:0 Микеле Канини (29), 3:0 Нене (44), 4:0 Нене (71), 4:1 Сирил Тереау (84)

Бари - Дженоа 0:0