Германският национал Мирослав Клозе се разписа в края на добавеното време и донесе на Лацио победата с 2:1 над Рома в Римското дерби, което бе част от 7 кръг на италианската Серия “А”. Инфарктният сблъсък донесе малко драма в кръг, в който бяха записани пет нулеви равенства.

Победата сложи край на серията на “орлите” от пет поредни загуби срещу “вълците” – четири за първенство и една за Купата на Италия. Четири от тези поражения “небесносините” допуснаха под ръководството на настоящия си треньор Еди Рея.

Роденият в Аржентина италиански национал Пабло Освалдо даде аванс на Рома още в петата минута. Лацио успя да изравни шест минути след почивката от спорна дузпа. Кристиан Броки падна театрално в наказателното поле след допир със Симон Кяер. Датчанинът бе изгонен, а Броки ликуваше сякаш е вкарал победния гол на финала на Шампионската лига. Ернанеш бе точен при изпълнението на 11-метровия наказателен удар.

Последваха интересни 40 минути, изпълнени с интензивен футбол. Лацио притискаше останалия с 10 души противник, докато Рома правеше опити за остри контраатаки. Клозе нямаше шанс, при негов удар топката срещна напречната греда. Джибрил Сисе пък от воле би в страничния стълб.

Мирослав Клозе направи и други пропуски, при най-фрапантния от тях от 10 метра би над вратата. Германският национал се реваншира с победното си попадение, дошло с последния удар в мача. Клозе се разписка след пас на Матусалем./БЛИЦ

szólj hozzá: LAZ - ROM 2-1

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 7 КРЪГ
15.10.11
19:00 ч.
Катания – Интер 2:1
0:1 Естебан Камбиасо (6), 1:1 Серджио Алмирон (47), 2:1 Франческо Лоди (50-дузпа)