Лацио се наложи над Рома с 4:2 в римското дерби на 31 кръг на Серия “А”. “Орлите” завършиха мача на “Олимпико” с 10 души, а “вълците” с 9.

Столичното дерби започна интригуващо, като още във втората минута Горан Пандев се разписа за Лацио с глава след корнер изпълнен от Броки. Само две минути по-късно “орлите” имаха два гола преднина, когато Мауро Сарате проби по крилото и с точен удар прониза вратата на Рома.

В 10-ата минута “вълците” отговориха с гол на Мексес. При един корнер Баптища свали топката на французина и той не пропусна да се разпише. В 58-ата минута Стефан Лихтщайнер възстанови преднината от два гола на Лацио, а 4 минути по-късно Кристиан Панучи бе изгонен за втори жълт картон.

В 75-ата минута Матусалем от Лацио и Мексес от Рома също бяха изгонени заради сбиване след фаул на французина срещу играча на “орлите”. Само 5 минути по-късно Даниеле Де Роси върна още един гол за “вълците”, след като с глава засече центриране на Тоти от фаул. В 85-ата Коларов направи 4:2 след самостоятелен пробив и точен удар от границата на наказателното поле.

Шампионът Интер допусна домакинско 2:2 с Палермо, след като до 73-ата минута имаше два гола аванс. “Нерадзурите” поведоха с 2:0 още преди почивката след попадения на Балотели (15) и Ибрахимович (39) от дузпа. Сицилианците стигнаха до точката след два гола за две минути. Първо Кавани се разписа в 73-ата минута, а след това и Суки записа името си сред голмайсторите в 75-ата.

Сампдория победи с 3:1 при гостуването си на Лече, като в мача имаше три дузпи (2 за Сампдория и 1 за Лече). Пацини откри за тима от Генуа в 11-ата минута, а Касано удвои в 30-ата от наказателен удар. Касерта върна едно попадение за Лече в 58-ата минута от дузпа, а в 87-ата отново от 11-метров удар Касано направи 3:1.

С попадение на Кларънс Зеедорф Милан взе победа с 1:0 като гост на Киево./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ 31 КРЪГ НА СЕРИЯ “А”
Наполи – Аталанта 0:0

Фиорентина – Каляри 1:0
1:0 Паскуал (53)

Торино – Катания 2:1
1:0 Бианки (82), 1:1 Мартинес (83), 2:1 Натали (88)

Киево – Милан 0:1
0:1 Зеедорф (49)

Интер – Палермо 2:2
1:0 Балотели (15), 2:0 Ибрахимович (39-дузпа), 2:1 Кавани (73), 2:2 Суки (75)

Лацио – Рома 4:2
1:0 Пандев (2), 2:0 Сарате (4), 2:1 Мексес (10), 3:1 Лихтщайнер (58), 3:2 Де Роси (81), 4:2 Коларов (86)

Лече – Сампдория 1:3
0:1 Пацини (11), 0:2 Касано (30-дузпа), 1:2 Касерта (58-дузпа), 1:3 Касано (87-дузпа)

Болоня – Сиена 1:4
0:1 Калайо (5), 0:2 Портанова (11), 1:2 Марацина (20), 1:3 Гезал (62), 1:4 Харжа (82)