Хофенхайм завърши при 1:1 при домакинството си на РБ Лайпциг в двубой от 32-рия кръг на Бундеслигата.

Гостите започнаха по-добре мача и в 17-ата минута Шави Симонс стреля силно от границата на наказателното поле, но Оливър Бауман блесна с добро спасяване.

РБ Лайпциг поведе в 38-ата минута когато Бенджамин Шешко засече с глава центриране и прати топката в левия ъгъл.

В началото на втората част Андрей Крамарич пропусна идеална възможност да изравни резултата.

В 72-ата минута РБ Лайпциг остана с човек по-малко, след като Шави Симонс получи втори жълт картон.

В последната минута на редовното време Мариус Бюлтер намери с подаване включилия се на скорост в наказателното поле Андрей Крамарич, който прати топката във вратата за 1:1.

Лайпциг е на четвърто място в таблицата с 63 точки, докато Хофенхайм е седми с 40.