РБ Лайпциг победи Айнтрахт Франкфурт с 2:1 в мач от 6 кръг на германската Бундеслига. Това бе първи успех за домакините след два неуспешни двубоя – равен с Гладбах и загуба от Аугсбург. Домакините, които играят в групите на Шампионската лига, имаха превес през по-голяма част от двубоя и логично стигнаха до успеха. Жан-Кевин Аугустин откри резултата в 28-ата минута. Така завърши първото полувреме.

През втората част натискът на домакините продължи и Тимо Вернер удвои резултата в 67-ата минута. Гостите само намалиха резултата на почетното 1:2 след гол на Ребич в 77-ата минута. След победата Лайпциг се изкачи до 6-то място в класирането с 10 точки, Айнтрахт е 10-ти със 7.

Любопитното в двубоя е, че домакините на три пъти уцелиха гредите зад вратаря на Айнтрахт.