Ветеранът на Евертън Шеймъс Колмън обяви, че слага край на дългогодишната си кариера в края на следващия месец, когато изтича договорът му, обявиха от клуба от Висшата лига.

"Благодаря за всичко, Шеймъс!", написаха "карамелите".

38-годишният ирландски национал играе в продължение на 17 години за "сините" от Ливърпул, за които се е отчел с 433 мача и 28 гола. Десният защитник има 79 мача и един гол за националния отбор на Република Ирландия, като в голяма част от тях е бил капитан на тима след оттеглянето на Роби Кийн. 

След уволнението на Шон Дайш през миналия сезон Шеймъс Колман и Лейтън Бейнс водиха Евертън в един мач като временни мениджъри преди назначението на Дейвид Мойс.