Легендарният играч на Аякс и националния отбор на Холандия Ари Хаан бе наказан за три мача от Китайската футболна федерация, след като се опита да предложи пари на съдия по време на мач.

Според местните медии, Хаан, който в момента е треньор на Чонгкинг, се обърнал към четвъртия съдия с думите “Искаш ли пари?”, след като срещу тимът му била отсъдена дузпа при загубата с 2:3 от лидера в класирането Бейджинг Гуоан.

Снимки в китайските вестници показват как холандецът размахва банкнота от 100 юана (около 15 долара) пред четвъртия съдия. Освен това Хаан е глобен и с 15 000 юана (2200 долара) заради подстрекаване към неморално поведение.

От дълго време футболът в Китай се асоциираше с корупцията на и около терена. Много популярен е случаят от началото на 90-те години, който е известен с името “Черни свирки”./БЛИЦ