Легендарният вратар на Сао Пауло Рожерио Сени изравни рекорда на Краля на футбола Пеле за най-много изиграни мачове с екипа на бразилски отбор. 40-годишният ветеран изигра мач номер 1115 за Сао Пауло, който загуби у дома от Понте Прета с 1:3 в първи полуфинален сблъсък от южноамериканския турнир Копа Судамерикана.

Рожерио Сени е в Сао Пауло от 1992 година и никога не е играл за друг клуб. Той е известен с головете, които бележи, като има общо 113 попадения на своята сметка от преки свободни удари и дузпи, което е повече от който и да било друг вратар.

Сао Пауло поведе в 20-ата минута с гол на Пауло Енрике Гансо, но в 44-ата минута Антонио Карлос си вкара автогол за 1:1. След почивката в 53-ата минута Леонардо и в 71-ата минута Уендел вкараха нови два гола във вратата на Сени и донесоха успеха за Понте Прета.

Реваншът между двата тима е след седмица, а победителят ще срещне аржентинския Ланус или парагвайския Либертад на финала на турнира.