Реал (Мадрид) срази Ливърпул с 4:2 в благотворителен мач между легенди на двата клуба, игран на „Сантяго Бернабеу”.

Минути с екипите и на двата тима записаха Майкъл Оуен, Йежи Дудек, Стив Макманаман и Фернандо Мориентес, които в своите кариери играха както за „кралския” клуб, така и за мърсисайдци.

Гостите от Англия поведоха с 18-ата минута с гол на Хари Кюъл с глава. Пет минути по-късно Майкъл Оуен, който игра и за „белия балет”, удвои преднината на мърсисайци.

Малко преди почивката в 42-ата минута Роберто Карлос реализира от дузпа за 1:2, а малко след началото на втората част в 51-ата минута Джейми Карагър игра с ръка и последва нов 11-метров наказателен удар. Отново Роберто Карлос бе точен от бялата точка, изравнявайки за 2:2. В средата на втората част в 67-ата минута Амависка направи пълен обрат, а в 82-ата минута същият проби отляво и асистира на Иван Перес, оформил крайното 4:2.

Легенди на Реал (Мадрид) – Легенди на Ливърпул 4:2
0:1 Хари Кюъл (18), 0:2 Майкъл Оуен (23), 1:2 Роберто Карлос (42-дузпа), 2:2 Роберто Карлос (51-дузпа), 3:2 Амависка (67), 4:2 Иван Перес (82)

Съставите
Реал Мадрид: Буйо, Салгадо, Санчис, Санс, Роберто Карлос, Макелеле, Карембьо, Зеедорф, Солари, Зидан, Мориентес (Контрерас, Дудек, Рохас, Павон, Макманаман, Оуен, Амависка, Конго, Иван Перес, Бутрагеньо, Веласко, Сабидо, Кортес)

Ливърпул: Дудек, Макатиър, Карагър, Кварме, Харкнес, Макманаман, Луис Гарсия, Бергер, Фаулър, Оуен (Вестервелд, Аншо, Шавиер, Мориентес, Диао, Томпсън, Партридж, Ръш)