Лех (Познан) победи Подбешкидзе (Биелско Бяла) с 3:2 като гост в мач от 13-ия кръг на полската Екстракласа. Александър Тонев остана резерва за познанци, но се появи на терена още в 18-ата минута когато смени контузения сърбин Войо Убипарип. Бившето крило на ЦСКА и Сливен получи добра оценка за представянето си. Бартош Слухарски откри за гостите в 23-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер. Домакините обаче изравниха скоро след това чрез Роберт Демян.

За успеха на Лех допринесе и главният съдия Даниел Стефански, който остави Биелско Бяла с човек по-малко в самия край на първото полувреме. Дариуш Петрасяк бе изгонен с директен червен картон заради груб фаул срещу Герго Ловренчик. С нови два гола след почивката Слухарски осигури комфортна преднина на Лех – 1:3. Попадението на Камил Адамек за 2:3 5 минути преди края направи загубата на Подбешкидзе по-почетна. Домакините останаха на последно място във временното класиране.
Тимът от Познан е втори с 26 точки. Лидерът Легия има 30, а Полония е с 24.