Аржентинската футболна Лео Меси звезда блестя в благотворителен мач в югоизточна Бразилия.

В тима на играча на Барселона имаше бразилски футболисти и играчи от чужбина, като сред по-известните бяха роденият в Бразилия португалски национал Деко и бившата бразилска звезда Карека.

Те играха срещу отбора на Останалия свят и двубоят завърши 3:3. В противниковият тим бяха колумбиецът Фреди Ринкон и бразилецът Марсио Аморозо. Лионел Меси спря да играе в 10-ата минута второто полувреме, когато негов гол бе отменен заради засада.

Приходите от мача ще бъдат дарени на благотворителна организация за социалната интеграция на деца в неравностойно положение в образователни, спортни и културни проекти. Организацията е създадена от Деко./БЛИЦ