Леон спечели титлата и в шампионата Клаусура, след като записа успех с 2:0 след продължения над Пачука във реванша от финала на първенството. Така „лъвовете“ се оказаха победители с общ резултат 4:3.

Аржентинският нападател Мауро Босели вкара решителния гол в 66-ата минута, който прати финалния мач в продължения. Пачука беше спечелил първата среща с 3:2.

Шампионското попадение за Леон беше реализирано от защитника Хуан Гонсалес, който беше точен с глава в 11-ата минута на продълженията.

Това е седма титла за „лъвовете“, които станаха първия клуб, спечелил шампионите Апертура и Клаусура в един и същи сезон. Последният тим с две поредни титли беше УНАМ Пумас, който спечели Клаусура през 20014 г. и Апертура през следващия сезон.