Лестър продължава да показва невероятна форма и записа мач, който е за историята. "Лисиците" надделяха с 4:1 като гост на Астън Вила и са в серия от осем поредни победи. Това е най-дългата серия от успехи във Висшата лига в историята на Лестър. Джейми Варди също продължава да показва невероятна форма и отбеляза голове във всеки един от тези успешни мачове.

Варди се разписа на два пъти в 20-ата и 75-ата минута. Ихиеначо също реализира през първата част, а Еванс вкара в началото на второто полувреме. За домакините от Бирмингам точен бе Грийлиш в последните секунди преди почивката.

Лестър има още поводи за гордост. Тимът дръпна с шест точки на шампиона Манчестър Сити и се утвърди на втората позиция. "Лисиците" имат и най-добрата голова разлика във Висшата лига - 39:10.

Астън Вила пък ще трябва да продължава да се бори за своето оцеляване. Бившият тим на Стилиян Петров е точно над чертата на изпадащите отбори с 15 точки, колкото има и 18-ия Саутхямптън.