Уест Хям постигна класическа победа срещу Нюкасъл Юнайтед като гост. За "чуковете" в двубоя, който бе от 14-ия кръг на Висшата лига, се разписаха Чичарито (11,63), както и Фелипе Андерсон в добавеното време.

Този успех помогна на лондончани да се настанят на 13-ото място в Премиър лийг с 15 пункта. Нюкасъл пък е 2 места надолу и три точки по-малко.

В друг от мачовете, които се играха в 17:00 часа, Лестър победи коравия тим на Уотфорд с 2:0. "Лисиците" решиха двубоя още преди да е изтекла 25-ата минута, като в 12-ата минута Джейми Варди откри, а в 23-ата Джеймс Мадисън оформи крайното 2:0. В последната минута на двубоя Етиен Капу си изкара червен картон.

С този резултат Лестър изпревари Манчестър Юнайтед и вече е седми с 21 пункта. Уотфорд пък е 3 места надолу с точка по-малко.