Шампионът на Англия Лестър е на път да попадне в зоната на изпадащите. В мач от 25 кръг на Висшата лига „лисиците“ загубиха с 0:2 като гост на Суонзи. Това е пета поредна загуба за тима на Клаудио Раниери, който няма вкаран гол за първенство от началото на 2017 година. Така Лестър изравни антирекорда на Челси от 1956 година, когато за последен път английски шампион записва серия от пет последователни поражения.

Защитникът Алфи Моусън вкара от воле в 36-ата минута, а Мартин Олсон удвои в добавеното време на първата част. Най-доброто положения за гол в полза на Лестър се откри пред Ислам Слимани, но ударът на резервата беше спасен от Лукаш Фабиански.

Така Суонзи записа трета поредна победа във Висшата лига. „Лебедите“ вече са 15-и в класирането, а бяха на последната позиция в началото на годината, когато начело на тима застана Пол Клемънт. В същото време Лестър се срина на 17-о място с 21 точки, само на една над зоната на изпадащите.