Лестър се изравни по точки с лидерите в класирането Манчестър Сити и Арсенал, след като в мач от 12 кръг на Висшата лига се наложи с 2:1 над Уотфорд.

Голмайсторът на „лисиците“ Джейми Варди вкара в девети пореден мач. Той удвои аванса на тима си с точно изпълнена дузпа в 65-ата минута, след като Нголо Канте беше открил резултата в 52-ата.

„Стършелите“, които бяха по-добрият отбор през първото полувреме, стигнаха до гол в 75-ата минута, когато Трой Дийни беше точен от дузпа.

Лестър за пореден път доказа, че играе изключително силно след почивката. 17 от 19-те гола на тима на Клаудио Раниери са реализирани през второто полувреме.

Норич спря серията си от четири поредни загуби и се наложи с 1:0 над Суонзи. Джони Хоусън вкара единствения гол в мача в 70-ата минута. Гилфи Сигурдсон удари греда за „лебедите“.

Уест Хям – Евертън 1:1
1:0 Мануел Лансини (30), 1:1 Ромелу Лукаку (43)
Лестър – Уотфорд 2:1
1:0 Нголо Канте (52), 2:0 Джейми Варди (65-дузпа), 2:1 Трой Дийни (75-дузпа)
07.11.15
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 2:0
1:0 Джеси Лингард (52), 2:0 Хуан Мата (90-дузпа)
07.11.15
19:30 ч.
Сток Сити – Челси (Диема Спорт 2)
Баланс: 82 мача, 23 победи за Сток Сити, 18 равенства, 41 победи за Челси
08.11.15
15:30 ч.
Астън Вила – Манчестър Сити (Диема Спорт)
Баланс: 152 мача, 52 победи за Астън Вила, 38 равенства, 62 победи за Манчестър Сити