Лестър вече е осминафиналист  във ФА Къп. „Лисиците“ победиха Дарби Каунти с 3:1 след продължения в преиграване от четвъртия кръг на турнира. Първата среща завърши 2:2.

Шампионите стигнаха до успеха с голове на Анди Кинг, Ндиди и Демарай Грилс. Почетното попадение за гостите пък бе дело на Абдул Камара.

Кинг откри резултата в 47-ата минута, след като засече с глава перфектно центриране на Марк Олбрайтън за 1:0. „Овните“ обаче нямаха никакво намерение да се предават и изравниха след час игра. Абдул Камара вкара от пряк свободен удар и след рикошет, който заблуди вратаря Рон-Робер Цилер за 1:1. Така завърши и редовното време.

В 94-ата минута Онине Ндиди се разписа с шут от над 20 метра, след който топката срещна дясната греда и се оплете в мрежата – 2:1. В 114-ата минута Демарай Грилс сложи точка на спора с трети гол за Лестър – 3:1.