Лестър продължава отличното си представяне в английската Висша лига, завършвайки наравно 2:2 при гостуването на Сток Сити. "Лисиците" изоставаха с 0:2 в срещата от 6-ия кръг, но се добраха до точката и все още не познават вкуса на поражението от началото на шампионата.

Възпитаниците на Клаудио Раниери губеха с два гола на "Британия стейдиъм" още до 20-ата минута. Боян Къркич даде преднина на Сток Сити в 13-ата, а 7 по-късно Джонатън Уолтърс удвои аванса на "грънчарите". След почивката "лисиците" бяха много по-активни, като още в началните минути намалиха резултата. Риад Марез вкара за 1:2 от дузпа в 51-ата минута с петия си гол от началото на сезона. Другата звезда в атаката на Лестър Джейми Варди пък донесе равенството с гол в 69-ата минута - 2:2.

По този начин "лисиците" не позволиха на Сток Сити да запише първа победа от началото на първенството. "Грънчарите" на Марк Хюз остават в зоната на изпадащите - на 18-ото място с едва 3 точки, докато Лестър е втори с 12 в актива.