Тотнъм продължава без загуба от началото на сезона, а Лестър спечели първата си точка като гост, след като двата тима направиха 1:1 на „Уайт Харт Лейн“ в мач от 10 кръг на Висшата лига.

Винсент Янсен беше точен от дузпа в 44-ата минута, за да даде аванс на „шпорите“ с първия си гол в английския елит. Той сам спечели наказателния удар, след като беше фаулиран от Роберт Хут. Ахмед Муса пък изравни в началото на второто полувреме.

Играчите на Маурисио Почетино удариха две греди. Първо Деле Але нямаше шанс през първата част, а след почивката малшансът споходи и Ян Вертонген.

Така Тотнъм записа трето поредно равенство във Висшата лига. „Шпорите“, които от началото на сезона са с пет победи и пет ремита, са на четвърто място в класирането с 20 точки, колкото и третият Ливърпул. „Червените“ са с мач по-малко. Челси, който също е с 9 срещи до момента е пети с 19 точки. Лестър е на 11-а позиция с 12 точки.