Барселона стартира в Примера дивисион с класическата победа 3:0 над  Елче при официалния дебют на Луис Енрике начело на каталунците. Лионел Меси откри головата си сметка за новия сезон с попадение в 42-ата минута. Само секунди след това Хавиер Масчерано беше изгонен след фаул срещу бившата звезда на "Левски" Гари Родригес, който игра цял мач за Елче при гостуването на "Камп Ноу".

И след оставането с 10 човека домакините продължиха да надиграват категорично противника. Още в началото на второто полувреме Барса удвои преднината си. За 2:0 се разписа 18-годишният дебютант Мунир Ел Хадади, който направи фурор в предсезонните контроли и заслужи доверието на Луис Енрике тази вечер. В 63-ата минута Меси вкара второто си попадение в срещата за крайното 3:0.

Най-интересното в мача обаче се случи още в самото му начало. В 30-ата секунда на терена нахлу черна котка, която внесе смут сред играчите. Стюардите я гониха около 2 минути из игрището.

На старта в Примера дивисион Луис Енрике заложи и на още трима дебютанти, освен Ел Хадади. Първо участие за Барселона в официален мач записаха и новите попълнения - Клаудио Браво, Жереми Матийо и Иван Ракитич.

Барселона - Елче 3:0
1:0 Лионел Меси (42), 2:0 Мунир Ел Хадади (46), 3:0 Лионел Меси (63)

Севиля - Валенсия 1:1
1:0 Алейкс Видал (44), 1:1 Лукас Орбан (88)
23.08.2014
22:00 часа
Гранада - Депортиво (Ла Коруня) 2:1
0:1 Иван Кавалейро (20), 1:1 Рубен Рочина (55), 2:1 Жан-Силвен Бабен (77)
24.08.2014
00:00 часа
Алмерия - Еспаньол 1:1
1:0 Фернандо Сориано (52), 1:1 Серхио Гарсия (90+13)
Селта - Хетафе 3:1
1:0 Нолито (20), 2:0 Фабиан Орелана (56), 2:1 Самир (63), 3:1 Хоакин Ларивей (70)
Райо Валекано - Атлетико (Мадрид) F+
Баланс: 33 мача, 9 победи за Райо Валекано, 8 равенства, 16 победи за Атлетико (Мадрид)
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.