Най-успелият футболен клуб в Германия - Байерн (Мюнхен), започна отлично юбилейния 50-и сезон на Бундеслигата. В "баварското дерби" от първия кръг срещу новака Гройтер Фюрт мюнхенци се наложиха с 3:0.

Очаквано превъзходство за Байерн, който можеше да запише и по-изразителен успех. Въпреки по-солидното си представяне на терена резултатът беше открит едва в 43-ата минута. Тогава точен беше Томас Мюлер след разбъркване около малкия пеналт.

След час игра логичното продължи да се случва и новото попълнение Марио Манджукич удвои аванса на баварците след лошо изчистена от вратаря топка. Десет минути преди края хърватинът отстъпи мястото си на завърналия се Клаудио Пизаро, който също имаше добра възможност да се разпише.

Две минути преди смяната Клайне си вкара автогол благодарение на Ариен Робен. След контраатака холандецът получи топката отляво, центрира остро, но кълбото се отклони в крака на защитник на "детелините" и влетя във вратата. Крилото имаше преди и след това по още една отлична възможност.

В 82-ата минута лошо спиране на централния защитник Данте за малко не позволи на унгареца Золтан Стибер да се разпише от малкото наказателно поле.

По време на двубоя често се чуваха освирквания, докато Байерн владееше топката. Като изключим, че отборът е дразнител припомняме още, че градчето Фюрт се намира близо до Нюрнберг. Точно отборът от града със същото име е най-големият дразнител за мюнхенци в баварската област.

Новакът показа много желание и не се страхуваше да се опитва да атакува. Отбраната в "червено" обаче не бе кой знае колко затормозена.

Гройтер Фюрт - Байерн 0:3
0:1 Мюлер 43, 0:2 Манджукич 59, 0:3 Клайне 79-авт

Грюн, Нерих, Клайне, Маврай (к), Шмидгал, Фюрстнер, Приб, Клаус, Тирала (Стибер 69), Сарарер, Фал (Аземи 62)

Нойер, Лам, Боатенг, Данте, Бадщубер, Луис Густаво, Кроос (Тимошчук 88), Мюлер, Шакири (Швайнщайгер 72), Робен, Манджукич (Пизаро 81)

Фюрт, "Троли-Арена" - 18 000 зрители
Съдия: Петер Гегелман
Жълти картони: Клайне, Фал (ГФ); Боатенг, Густаво (БМ)

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ
24.08.12
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Вердер 2:1
1:0 Марко Ройс (11), 1:1 Теодор Гебре Селасие (75), 2:1 Марио Гьотце (81)
25.08.12
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хофенхайм 2:1
1:0 Майк Ханке (33), 1:1 Роберто Фирмино (66), 2:1 Хуан Аранго (79)
25.08.12
16:30 ч.
Фрайбург – Майнц 1:1
1:0 Макс Крузе (49), 1:1 Андреас Иваншиц (65-дузпа)
25.08.12
16:30 ч.
Аугсбург – Фортуна (Дюселдорф) 0:2
0:1 Дани Шахин (68), 0:2 Дани Шахин (79)
Гройтер Фюрт – Байерн 0:3
0:1 Томас Мюлер (43), 0:2 Марио Манджукич (59), 0:3 Томас Клайне (79-авт.)
25.08.12
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 54 мача, 19 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 12 равенства, 23 победи за Леверкузен
25.08.12
21:45 ч.
Щутгарт – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 28 мача, 14 победи за Щутгарт, 5 равенства, 9 победи за Волфсбург
26.08.12
18:30 ч.
Хановер – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 45 мача, 14 победи за Хановер, 9 равенства, 22 победи за Шалке 04

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК