Защитаващият титлата си отбор на Испания стартира с победа с 2:1 над Гърция на Европейското първенство (до 19 години), което се провежда в Естония. Хесе Родригес откри резултата в 30-ата минута, а пет минути преди края на първата част Дерик Оседе удвои. Гърците върнаха едно попадение в 66-ата минута, когато точен беше Димитрис Диамантакос. Българинът Иво Колев беше помощник-съдия в тази среща, ръководена от Вадимс Директоренко от Латвия.

В другата среща от тази група А Португалия отнесе с 3:0 домакините от Естония, които още в 5-ата минута си вкараха автогол. В 25-ата минута Алберто Бетиньо Коельо удвои, а крайното 3:0 направи Фабио Мартинс в 72-ата. Скандалният Пол Погба вкара едно попадение за Франция, която първа среща от в група В разби Сърбия с 3:0. Той се разписа от дузпа в 26-ата минута, а още до 32-ата младите "петли" водеха вече с 3:0. В другия мач от тази група Хърватия и Англия завършиха 1:1.