Киево записа домакинска победа с 2:1 над Сампдория в мач от 17 кръг на Серия „А“. Рикардо Меджорини откри резултата още в 9-ата минута, а малко преди почивката Серджо Пелисиер удвои от дузпа.

Сампдория върна едно попадение в добавеното време на мача чрез Патрик Шик. С този успех „летящите магарета“ събраха актив от 25 точки и вече са 10-и. „Моряците“ са 13-и с 22 точки.

Пескара записа 15-и мач без победа в първенството, след като записа домакинска загуба с 0:3 от Болоня. Адам Масина даде аванс на гостите в 7-ата минута, а девет по-късно „делфините“ останаха с човек по-малко заради червения картон на Валерио Вере.

Болоня се възползва от численото си предимство и в 41-ата Блерим Джемаили удвои. Десет минути след почивката Ладислав Крейчи оформи крайния резултат с точно изпълнена дузпа. Така Болоня вече има 20 точки и заема 14-о място, докато Пескара е на предпоследното място с осем пункта.