Левадиакос победи Керкира с 2:1 в първи мач от осминафиналите за Купата на Гърция. “Зелените” поведоха с гол на Стелиос Василиу още в 10-ата минута, но в 30-ата Йоанис Самосис изравни. 21-годишният нападател е считан за един от най-големите гръцки таланти в момента. Това беше негов шести гол в последните 4 мача.

Мъките на домакините продължиха чак до 88-ата минута, когато бразилецът Ромеу наказа груба грешка в отбраната на Керкира и донесе победата на Левадиакос с 2:1. Интригата за реванша обаче остана отворена.

В другия мач от осминафиналите Верия надви Ксанти също с 2:1. Хондураската звезда на домакините Карлос Костли (30 г.) се превърна в герой на вечерта. Таранът заби и двата гола за победата. Почетното попадение за Ксанти беше дело на Мандалос от дузпа в 67-ата минута.