Германският шампион Байерн (Мюнхен) спечели турнира "Телеком къп" след като надделя с 3:0 над Волфсбург в Хамбург. Роберт Левандовски заби два гола и беше с основна заслуга за неофициалната купа. Другото ново попълнение Себастиан Роде също се разписа.

Баварците успяха да открият резултата още в четвъртата минута, когато Франк Рибери центрира отдясно и Левандовски връхлетя с глава към топката на първата греда - 1:0.

В 15-ата минута Роде направи двойно подаване с ветерана Клаудио Писаро и с хубаво насочване по диагонала опъна мрежата.

Много бързо дойде и третото попадение. След двойно подаване между Хьойберг и Писаро Левандовски получи топката на границата на наказателното поле и с прекрасен фалцов изстрел я заби в десния горен ъгъл - 3:0.