Байерн победи с 1:0 при визитата си на Борусия (Дортмунд) в дербито от 27-ия кръг на германската Бундеслига. Победният гол за баварците реализира бившият нападател на вестфалци Роберт Левандовски (36). Така Байерн сложи край на серията на Дортмунд от седем поредни мача без загуба в първенството.

Първото полувреме бе доста напрегнато и нервно, като головите положения пред двете врати почти липсваха. Все пак Байерн поведе в 36-ата минута чрез бившия футболист на Борусия Роберт Левандовски, който наказа "жълто-черните" и през есента. Левавандовски изведе Мюлер отляво и германецът успя да нанесе удар, спасен от Вайденфелер. Притичалият Левандовски обаче надскочи Шмелцер и прати кълбото в опразнената врата.

След почивката домакините рязко вдигнаха оборотите и бяха по-активни, а в 60-ата минута Марко Ройс направи страхотен пропуск, оставайки сам срещу Нойер. В самия край на срещата Нойер спаси и перфектно изпълнен пряк свободен удар на Ройс.

Около 20 минути преди края на редовното време на терена се появи полузащитникът на Байерн Тиаго Алкантара, който беше повече от година извън игра заради скъсване на коленни връзки.

Съдията Кнут Кирхер пък си замълча при две спорни ситуации, в които вестфалци основателно претендираха за дузпи. При първата ситуация Шаби Алонсо, който вече имаше жълт картон, настъпи Обамеянг, а при втория Боатенг игра с ръка в наказателното си поле при борба за висока топка със Суботич.

С успеха си събраха 67 точки и водят с 10 на втория Волфсбург. Борусия (Дортмунд) е десети с 33 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 27 КРЪГ
04.04.15
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Хамбургер 4:0
1:0 Гонзало Кастро (7), 2:0 Щефан Кислинг (44), 3:0 Щефан Кислинг (56), 4:0 Гонзало Кастро (63)
04.04.15
16:30 ч.
Волфсбург – Щутгарт 3:1
1:0 Рикардо Родригес (41-дузпа), 1:1 Мартин Харник (44)
04.04.15
16:30 ч.
Хофенхайм – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:4
1:0 Свен Шиплок (17), 1:1 Макс Крузе (26-дузпа), 1:2 Патрик Херман (31), 1:3 Рафаел (36), 1:4 Патрик Херман (51)
04.04.15
16:30 ч.
Вердер – Майнц 0:0
04.04.15
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Хановер 2:2
1:0 Александър Мадлунг (27), 2:0 Щефан Айгнер (54), 2:1 Марсело (68), 2:2 Дидие Я Конан (82)