Байерн разгроми Волфсбург с 5:1 в дерби от 6-ия кръг на германската Първа Бундеслига. С успеха баварците се върнаха на първото място във временното класиране. Те имат 18 точки, Борусия Дортмунд е с 15, но и мач по-малко.

В герой на вечерта се превърна Роберт Левадовски. Полякът наниза цели пет гол в мрежата на „вълците”. Таранът беше неудържим и правеше каквото си поиска с отбраната и вратаря на гостите. Куриозното беше, че той се появи на терена на полувремето, когато смени Тиаго Алкантара. 45 минути обаче му бяха достатъчни да влезе в историята.

Иначе Волфсбург поведе в 26-ата минута с гол на Даниел Калигури. След почивката обаче на терена имаше само един отбор – този на Байерн. Левандовски се разписа в рамките само на 9 минути! Той вкара в 51-ата, 52-ата, 55-ата, 55-ата и 60-ата минута. Това са най-бързите пет гола, вкарани от един играч в историята на Бундеслигата. Преди това Мартин Петров беше №1 в Бундеслигата с 4 гола за 17 минути, които вкара при победата на Волфсубрг с 4:3 над Майнц през 2004 година.

Лева е 14-ият футболист, вкарал 5 гола в един мач от Бундеслигата.

Първият след Михаел Тьонис от Дуисбург при 6:2 над Карлсруе на 27 август 1991 г. и вторият чужденец в историята на Бундеслигата, вкарал пет гола в един мач. Първият е исландецът Атли Едвалдсон от Фортуна (Дюселдорф) при 5:1 над Айнтрахт (Франкфурт) през 1983 г.

Освен това никога досега появил се като резерва футболист в Бундеслигата не е вкарвал повече от 3 гола. За своите голове Роберт имаше нужда само от 10 докосвания с топката.

До момента Левандовски не беше вкарвал пет гола в един мач. С екипа на Борусия Дортмунд той имаше 4 гола срещу Реал (Мадрид).Полякът е лидер сред стрелците в Бундеслигата с 8 гола. Зад него са Томас Мюлер (Байерн) и Пиер-Емерик Обамеянг (Борусия Дортмунд) с по 6 попадения.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 6 КРЪГ
22.09.15
21:00 ч.
Байерн – Волфсбург 5:1
0:1 Даниел Калигури (26), 1:1 Роберт Левадовски (51), 2:1 Роберт Левадовски (52), 3:1 Роберт Левадовски (55), 4:1 Роберт Левадовски (57), 5:1  Роберт Левадовски (60)
22.09.15
21:00 ч.
Херта – Кьолн 2:0
1:0 Ведад Ибишевич (43), 2:0 Ведад Ибишевич (90)

Дармщад – Вердер 2:1
0:1 Арън Йохансон (19), 1:1 Сандро Вагнер (31-дузпа), 2:1 Сандро Вагнер (84)
23.09.15
21:00 ч.
Шалке 04 – Айнтрахт (Франкфурт)
Баланс: 82 мача, 31 победи за Шалке 04, 22 равенства, 29 победи за Айнтрахт (Франкфурт)
Борусия (Мьонхенгладбах) – Аугсбург
Баланс: 8 мача, 1 победа за Борусия (Мьонхенгладбах), 3 равенства, 4 победи за Аугсбург
23.09.15
21:00 ч.
Хановер – Щутгарт
Баланс: 52 мача, 18 победи за Хановер, 10 равенства, 24 победи за Щутгарт
23.09.15
21:00 ч.
Хофенхайм – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 14 мача, 4 победи за Хофенхайм, 5 равенства, 5 победи за Борусия (Дортмунд)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.