Фаворитът Полша победи трудно у дома Латвия с 2:0 в мач от група „G“ на квалификациите за Евро 2020. Гостите дълго време удържаха натиска на „дружина полска“, но защитата им капитулира в заключителния четвърт част, когато Роберт Левандовски (76) и Камил Глик (84) донесоха трите точки за домакините. Това беше първи гол в последните 9 мача с националния отбор за Левандовски. Така поляците са лидери в групата с пълен актив от 6 точки след два успеха на старта, а латвийците все още нямат спечелена точка, след като на старта паднаха с 1:3 в Македония.

В другия мач от групата Словения завърши 1:1 с Македония в Любляна. Халфът на Фенербахче Миха Зайц (34) изведе домакините напред в резултата, а малко след почивката Енис Барди (47) изравни. След хикса словенците са четвърти с 2 точки, а македонците са трети с 4 точки.

По-рано през деня Израел срази у дома Австрия с 4:2 и е втори също с 4 точки. Австрийците са предпоследни, след като също като латвийците нямат спечелена нито една точка.