Байерн записа седма поредна победа от началото на сезона, след като в мач от 7 кръг се наложи с 3:0 като гост на Майнц. Роберт Левандовски, който във вторник вкара пет гола за девет минути, днес се отличи с две попадения. Полякът вече има 101 гола в Бундеслигата, вкарани в 168 мача. Нито един чужденец не е вкарвал по-бързо 100 попадения в германския елит.

Баварците получиха шанс да открият резултата още в 21-ата минута, но при изпълнението на отсъдената дузпа Томас Мюлер стреля над вратата на Майнц. Любопитното е, че 4 от последните шест дузпи срещу вратаря на домакините Лорис Кариус не са били вкарани (3 спасени и една пропусната).

Роберт Левандовски откри резултата в 51-ата минута, когато с глава засече центриране на Кингсли Коман. Полякът удвои в 63-ата минута, като при попадението му останаха съмнения, че е при паса на Артуро Видал бил в положение на засада. Това беше 10-ия гол на Левандовски от началото на сезона. Дори и легендарният голмайстор на Байерн Герд Мюлер не е вкарвал 10 гола в първите седем мача за сезона.

В 68-ата минута Кингсли Коман направи аванса на баварците класически, след като от вратарското поле засече ниско центриране на Дъглас Коста отляво. Това беше втори гол за французина в три мача с екипа на Байерн. С този успех тимът на Пеп Гуардиола събра 21 точки и се откъсна на пет точки пред втория Борусия (Дортмунд), който има мач по-малко. Майнц е десети с 9 точки.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 7 КРЪГ
25.09.15
21:30 ч.
Кьолн – Инголщад 1:1
1:0 Антони Модест (10) 1:1 Марвин Матип (21)
26.09.15
16:30 ч.
Щутгарт – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 90 мача, 37 победи за Щутгарт, 28 равенства, 25 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
Вердер – Байер (Леверкузен)
Баланс: 70 мача, 24 победи за Вердер, 28 равенства, 18 победи за Байер (Леверкузен)
Майнц – Байерн 0:3
0:1 Роберт Левандовски (51), 0:2 Роберт Левандовски (63), 0:3 Кингсл Коман (68)
26.09.15
19:30 ч.
Хамбургер – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 94 мача, 36 победи за Хамбургер, 23 равенства, 35 победи за Шалке 04
27.09.15
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Херта (Евроспорт 2 България)
Баланс: 54 мача, 15 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 14 равенства, 25 победи за Херта
27.09.15
18:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Дармщад (Евроспорт 2 България)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Борусия (Дортмунд), 1 равенство, 1 победа за Дармщад

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.