Борусия (Дортмунд) разгроми Херта (Берлин) с 4:0 като гост в мач от 34-ия кръг на Първа Бундеслига. Най-важната новина от столицата беше успехът на Роберт Левандовски. Полякът вкара две попадения и с това спечели приза за стрелец №1 на шампионата с 20 гола, изпреварвайки Марио Манджукич от Байерн (Мюнхен), който днес не успя да вкара и остана с 18 попадения.

Това беше и прощален мач на Левандовски за Борусия от първенството. От лятото той преминава в Байерн. След седмица Левандовски ще играе точно срещу баварците във финала за Купата на Германия. Мачът пак ще е в Берлин.

Мачът се разви изцяло под диктовката на гостите. Левандовски откри в 41-ата минута след пас на Матс Хумелс. Секунди по-късно Милош Йоич покачи на 0:2. В 81-ата минута Левандовски се разписа от фаул, а крайното 0:4 фиксира Хенрих Мхитарян. През втората част Хумелс напусна заради травма.