Лидерът в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) победи с 2:1 Айнтрахт (Франкфурт) във втория полуфинал за Купата на Германия през този сезон.

Робърт Левандовски отново имаше ключова роля и вкара победното попадение за баварците. Иван Перишич бе автор на другия гол за Байерн, а за гостите се разписа Дани да Коща.

Байерн натисна и логично се стигна до гол в 14-ата минута. Иван Перишич засече перфектно центриране на Томас Мюлер и направи безпомощен вратаря Кевин Трап за 1:0.

След почивката гостите се активизираха и започнаха да поглеждат по-често към Нойер. В 66-та минута в игра за отбора от Франкфурт влезе Дани да Коща и само три по-късно именн той бе точен за 1:1 след като се възползва от спорна топка в наказателното поле на домакините.

В 74-та баварците отново бяха спасени от головата им машина Робърт Левандовски. Домакините разиграха отлично пред наказателното поле, Дейвис се озова сам срещу Трап, пусна към Мюлер, който пък продължи за партньора си в атака, който не сбърка.

Байерн ще спори за Купата на Германия с Байер (Леверкузен) на 4-ти юли на "Олимпиащадион" в Берлин.