Леванте победи с 2:1 като домакин Осасуна в мач от 25-ия кръг на Примера дивисион. В шестата минута шут на Хуан Луис - Хуанлу се отклони от гредата. Гостите от Осасуна откриха резултата с първия си точен удар. Много добра контраатака в 41-ата минута изведе Валтер Пандиани, който не остави шансове на Густаво Мунуа. Минута преди почивката Серхио Байестерос изравни, възползвайки се от прекрасно центриране на Сиско. В 51-ата минута голаджията на Леванте Фелипе Кайседо се възползва от грешка на Осасуна и реализира за 2:1. В 60-ата Пандиани поиска дузпа при спорно положение, но съдията не показа бялата точка. Момчетата на Луис Гарсия се изкачиха на 13-а позиция. Осасуна е на точка от зоната на изпадащите.

Еркулес и Хетафе завършиха 0:0 в друг мач от Испания. Две страхотни положения изпуснаха домакините през второто полувреме. В 54-тата минута Давид Трезеге стреля с глава в ръцете на Жорди Кодина, когато цялата врата бе свободна. В 68-ата бившият вратар на Реал Мадрид извади удар на Хавиер Портио. В 88-ата резервата Кристиан Идалго нацели напречната греда в пореден опит на Еркулес. Секунди преди финала Кристиан Пулхач получи втори жълт картон./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 25 КРЪГ

Спортинг (Хихон) - Сарагоса 0:0

Еспаньол - Реал Сосиедад 4:1
1:0 Дани Естрада (42-автогол), 1:1 Дани Естрада (44), 2:1 Серхио Гарсия (54), 3:1 Хосе Мария Кайехон (81), 4:1 Хави Морено Маркес (90)

Атлетико (Мадрид) - Севиля 2:2
0:1 Алваро Мегредо (42), 1:1 Коке (47), 1:2 Хесус Навас (66), 2:2 Хосе Антонио Рейес (77)

Майорка - Барселона 0:3
0:1 Лионел Меси (38), 0:2 Давид Вия (57), 3:0 Педро (66)

Депортиво (Ла Коруня) - Реал (Мадрид) 0:0

На 27 февруари (неделя) от 18:00 часа
Еркулес - Хетафе 0:0

Леванте - Осасуна 2:1
0:1 Валтер Пандиани (41), 1:1 Байестерос (44), 2:1 Кайседо (51)

На 27 февруари (неделя) от 20:00 часа
Расинг (Сантандер) - Виляреал (ТV+ "Булсатком")
Баланс: 21 мача, 4 победи за Расинг (Сантандер), 4 равенства, 13 победи за Виляреал

На 27 февруари (неделя) от 22:00 часа
Атлетик (Билбао) - Валенсия (ТV+ "Булсатком")
Баланс: 151 мача, 56 победи за Атлетик (Билбао), 35 равенства, 50 победи за Валенсия

На 28 февруари (понеделник) от 22:00 часа