Леванте загуби с 3:5 като домакин от Райо Валекано в мач от 24-ия кръг на Примера дивисион. Домакините от Валенсия нямат победа вече 7 поредни мача. Това беше трета поредна победа за тима от Мадрид.

Алхасан Бангура даде преднина на гостите в 35-ата минута, като бе изведен зад защитата и отблизо не сгреши. В 50-ата минута Абдел Гезал бе съборен на границата на наказателното поле, но съдията отсъди дузпа в полза на Леванте. Хосе Хавиер Баркеро изравни от бялата точка за 1:1.

В 60-ата минута след центриране от корнер Диего Коща с глава направи 2:1 за гостите от Райо Валекано. Само две минути по-късно отново Коща завърши перфектна контраатака на Райо и направи резултата 1:3. Малко по-късно Леванте имаше чудесен шанс да намали разликата. Аруна Коне обаче пропусна сам срещу вратаря. В 70-ата минута Алхасан Бангура добави нов гол на сметката си за 1:4. В 79-ата минута Рубен Суарес засече от воле центриране от корнер и намали на 2:4. Влезлият като смяна Андрия Делибашич отново вкара за гостите за 2:5 в 85-ата минута. В добавеното време домакините получиха нова дузпа и Рубен Суарес оформи крайното 3:5.

Леванте остава на 7-а позиция с 32 точки. Райо Валекано вече е 8-ми с 31 точки./БЛИЦ

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 24 КРЪГ
18.02.12
19:00 ч.
Хетафе - Еспаньол 1:1
0:1 Алваро Гарсия Васкес (66), 1:1 Николас Федор (70)
18.02.12
21:00 ч.
Реал (Мадрид) - Сантандер 4:0
1:0 Кристиано Роналдо (6), 2:0 Карим Бензема (45+1), 3:0 Анхел Ди Мария (73), 4:0 Карим Бензема (89)
18.02.12
23:00 ч.
Севиля - Осасуна 2:0
1:0 Гари Медел (16), 2:0 Пьтр Троховски (90+4)
19.02.12
13:00 ч.
Гранада - Реал Сосиедад 4:1
0:1 Микел Гонсалес (10), 1:1 Иниго Лопес (12), 2:1 Франко Хара (57), 3:1 Икечукву Уче (61), 4:1 Икечукву Уче (87)
19.02.12
17:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Малага 3:0
1:0 Фернандо Аморебиета (58), 2:0 Микел Сан Хосе (60), 3:0 Гайска Торкеро (61)
19.02.12
19:00 ч.
Спортинг (Хихон) - Атлетико (Мадрид) 1:1
0:1 Роберто Канея (20-автогол), 1:1 Себастиан Егурен (37)
19.02.12
19:00 ч.
Майорка - Виляреал 4:0
1:0 Виктор (41), 2:0 Марти (52), 3:0 Виктор (65), 4:0 Нунес (67)
19.02.12
20:45 ч.
Леванте - Райо Валекано 3:5
0:1 Бангура (35), 1:1 Баркеро (50-дузпа), 1:2 Да Коща (62), 1:3 Да Коща (63), 1:4 Бангура (70), 2:4 Суарес (79), 2:5 Делибашич (85), 3:5 Суарес (90-дузпа)
19.02.12
22:30 ч.
Барселона - Валенсия 5:1
0:1 Пиати (9), 1:1 Лео Меси (22), 2:1 Лео Меси (27), 3:1 Лео Меси (76), 4:1 Лео Меси (85), 4:1 Шави (90)