Леванте продължава да бъде приятната изненада от началото на сезона в Примера дивисион. Тимът записа шести пореден успех и излезе на първо място в класирането. Леванте разби с 3:0 като гост Виляреал и събра 20 точки. Реал Мадрид остава на второ място с 19, а Барселона е на трета позиция с 18.

Хуан Луис - Хуанлу наниза два от головете в 16-ата и 43-ата минута, а третото попадение бе на сметката на Аруна Коне в 58-ата минута.

В 16-ата минута Валмиро Лопес - Валдо напредна отдясно и центрира към Хуанлу, който от воле заби топката в мрежата за 0:1. След това гостите пропиляха още няколко добри възможности, за да се стигне до 43-ата минута, когато Коне нахлу в наказателното поле и върна към Хуанлу, който с пета удвои преднината на своя отбор.

В 58-ата минута Леванте направи 3:0, след като Коне изскочи зад защитата, финтира бранител и с удар под напречната греда заби трети гол за своя тим./БЛИЦ

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 9 КРЪГ
22.10.11
19:00 ч.
Спортинг (Хихон) – Гранада 2:0
1:0 Давид Барал (5), 2:0 Андре Кащро (42)
Малага – Реал (Мадрид) 0:4
0:1 Гонсало Игуаин (11), 0:2 Кристиано Роналдо (24), 0:3 Кристиано Роналдо (28), 0:4 Кристиано Роналдо (38)