Леванте си върна първата позиция във временното класиране на Примера дивисион, след като обърна на свой терен Реал Сосиедад с 3:2 в среща от 10-ия кръг.

Още в 4-ата минута домакините от Валенсия бяха неприятно сюрпризирани, след като Дани Естрада бе точен за 0:1. До края на полувремето Леванте не можа да намери адекватен отговор, но след почивката обърна нещата в своя полза само за 5 минути. Първо в 56-ата минута Нано изравни за 1:1, а в 61-ата минута Хосе Баркеро асистира за гола на Валдо с глава – 2:1. Гостите от Сан Себастиан опитаха всичко по силите си да стигнат поне до точката и успяха да го направят в 86-ата минута, когато Вела центрира от фаул отдясно, а домакините не успяха да изчистят добре топката. Тя попадна у Иниго Мартинес, който с плътен удар изравни за 2:2. Домакините обаче не се отказаха да преследват победата до края и я постигнаха. В третата минута на даденото от съдията продължение на мача Рубен Суарес от пряк свободен удар бе точен за крайното 3:2. След победата Леванте отново е на върха с актив от 23 точки. Реал Сосиедад пък остана на 15-о място с 8 точки.

С равенство 2:2 завърши сблъсъка между Хетафе и Осасуна. Гостите от Памплона повеждаха на два пъти след голове на Ибрахима Балде в 7-ата и 66-ата минути, но домакините от едноименното мадридско предградие успяваха да изравнят чрез попадения на Даниел Гуиса в 62-ата и 77-ата минути. С тази точка Хетафе е 16-и с 6 точки, докато Осасуна се изкачи на 9-о място с 11 пункта.

Новакът Райо Валекано пък задълбочи кризата на звездната селекция на Малага след домакински успех с 2:0. Това бе трета поредна загуба за гостите от областта Андалусия. Головете за успеха на домакините от Мадрид бяха дело на Педро Ботельо в 7-ата и Раул Тамудо в 70-ата минути след асистенции съответно на Пити и Роберто Трашорас. Успехът изстреля Райо Валекано на 7-о място с 12 точки, докато Малага остана на 6-а позиция с 13 пункта.

Изключително важна победа записа Валенсия с 1:0 при гостуването си на Сарагоса. Голът за „прилепите” падна в 82-ата минута и бе дело на Жорди Алаба след асистенция на Бруно. Успехът изкачи Валенсия на 4-о място с 18 точки, докато арагонци останаха 13-и с 9 пункта.

Севиля - Расинг (Сантандер) 2:2
1:0 Ману Дел Морал (37), 1:1 Ариел Нахуелплан (62), 1:2 Хайро Самперио (69), 2:2 Ману Дел Морал (90+2)

Хетафе - Осасуна 2:2
0:1 Ибрахима Балде (7), 1:1 Даниел Гуиса (62), 1:2 Ибрахима Балде (66), 2:2 Даниел Гуиса (77)
26.10.11
21:00 ч.
Леванте - Реал Сосиедад 3:2
0:1 Дани Естрада (4), 1:1 Нано (56), 2:1 Валдо (61), 2:2 Иниго Мартинес (86), 3:2 Рубен Суарес (90+3)
26.10.11
21:00 ч.
Райо Валекано - Малага 2:0
1:0 Педро Ботельо (7), 2:0 Раул Тамудо (70)
26.10.11
23:00 ч.
Майорка - Спортинг (Хихон) 1:2
1:0 Гонсало Кастро (16), 1:1 Мате Билич (49), 1:2 Жоао Виктор (65-авт.)
26.10.11
23:00 ч.
Реал (Мадрид) - Виляреал 3:0
1:0 Карим Бензема (5), 2:0 Кака (11), 3:0 Анхел Ди Мария (31)
27.10.11
21:00 ч.
Еспаньол - Бетис (ТВ +)
Баланс: 90 мача, 34 победи за Еспаньол, 28 равенства, 28 победи за Бетис
27.10.11
23:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 148 мача, 58 победи за Атлетик (Билбао), 26 равенства, 64 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.