Леванте не успя да се измъкне от зоната на изпадащите, след като в домакински мач от 28 кръг на Примера дивисион загуби с 0:1 от Селта.

Двата тима не създадоха много опасни положения през първото полувреме и нулевото равенство на почивката беше заслужено. Селта обаче взе надмощие след десетата минута на втората част.

Гостите от Виго стигнаха до победен гол една три минути преди края, когато се разписа резервата Чарлс. Така Селта излезе на 9-о място с 35 точки, а Леванте остана 18-и с 25, колкото имат Депортиво и Алмерия, които са над зоната на изпадащите.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 28 КРЪГ
20.03.15
21:45 ч.
Елче – Валенсия 0:4
0:1 Андре Гомес (44), 0:2 Пако Алкасер (57), 0:3 Енцо Роко (71 - автогол), 0:4 Николас Отаменди (90+2)
Депортиво (Ла Коруня) – Еспаньол
Баланс: 79 мача, 32 победи за Депортиво (Ла Коруня), 17 равенства, 30 победи за Еспаньол
22:00 ч.
Барселона – Реал (Мадрид) (ТВ +, F + HD)
Баланс: 169 мача, 66 победи за Барселона, 32 равенства, 71 победи за Реал (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.