Леванте сензационно подхлъзна на свой терен шампиона Барселона, завършвайки с него 1:1 в срещата им 20-ия кръг на Примера дивисион. Домакините от Валенсия поведоха с гол на Лукас Винтра (10), а малко след това Пике (19) изравни и оформи крайния резултат.

Аржентинската звезда Лионел Меси започна като титуляр за Барса в Примера дивизион за първи път от три месеца, а компания в атака му правеха Алексис Санчес и Педро Родригес. Треньорът на Леванте Хоакин Капарос пусна титуляри двойката нападатели Рубен Гарсия и Набил Ел Зар.

Срещата започна страхотно за домакините, които още с първото си изгодно положение поведоха в резултата. В 10-ата минута Иваншиц изпълни ъглов удар, а Лукас Винтра надскочи Пике и Сеск Фабрегас и вкара за 1:0. Отговорът на каталунците не закъсня и в 19-ата минута те изравниха чрез Пике, който се разписа с глава за 1:1 след центриране от корнер на Шави. Гостите доминираха до края на първата част, но така и не намираха път през сгъстената отбрана на тима от Валенсия. В 40-ата минута Меси стреля от пряк свободен удар, но неточно покрай вратата.

След почивката каталунците продължиха да натискат и пропуски направиха Сеск Фабрегас и Шави. В 59-ата минута Меси излезе сам срещу вратаря, но не успя да се разпише. Шави пропусна при добавката, както и Меси при втората такава, въпреки че се намираше в засада. Пропуск за домакините пък направи Педро Лопес. До края на мача гостите опитаха всичко по силите си, за да стигнат до победата, но усилията им така и не дадоха резултат и те си тръгнаха само с точка от Валенсия.

След равенството Барселона запази първото си място във временното класиране с 51 точки, но вече имат аванс от само една точка пред вечния съперник Реал (Мадрид). Ако по-късно днес Атлетико (Мадрид) победи на свой терен Севиля, ще излезе начело в класирането. Леванте е на 12-о място с 23 пункта.

Бетис – Реал (Мадрид) 0:5
0:1 Кристиано Роналдо (10), 0:2 Гарет Бейл (25), 0:3 Карим Бензема (45+1), 0:4 Анхел ди Мария (62), 0:5 Алваро Мората (90)
18.01.14
19:00 ч.
Елче – Райо Валекано 2:0
1:0 Едул Албакар (19-дузпа), 2:0 Хави Маркес (79)
Хетафе – Реал Сосиедад 2:2
 0:1 Иманол Игирече (4), 0:2 Иманол Игирече (16), 1:2 Чиприан Марика (28), 2:2 Педро Леон (52)
19.01.14
18:00 ч.
Виляреал – Алмерия 2:0
1:0 Икечукво Уче (3), 2:0 Бруно (87-дузпа)
Атлетико (Мадрид) – Севиля (F +)
Баланс: 139 мача, 53 победи за Атлетико (Мадрид), 44 равенства, 42 победи за Севиля
20.01.14
23:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Валядолид
Баланс: 83 мача, 37 победи за Атлетик (Билбао), 23 равенства, 23 победи за Валядолид
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.