Еспаньол и Леванте завършиха 1:1 в последен мач от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион. Гостите започнаха много агресивно и имаха късмет да поведат с ранен гол. Вкара го Джеферсон Лерма още в 6-ата минута за 0:1.

Жерард Морено в 57-ата минута обаче изравни резултата - 1:1. В 71-ата минута гол на Дейверсон от гостите беше отменен заради засада.

Със спечелената точка Леванте успя да се измъкне от последното място във временното класиране. Валенсианци вече имат 11 точки - с една повече от Лас Палмас. Еспаньол е 12-и със 17 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 14 КРЪГ
05.12.15
17:00 ч.
Реал (Мадрид) – Хетафе 4:1
1:0 Карим Бензема (4'), 2:0 Карим Бензема (16'), 3:0 Гарет Бейл (35'), 4:0 Кристиано Роналдо (38'), 4:1 Алексис (70)
05.12.15
19:15 ч.
Гранада – Атлетико (Мадрид) 0:2
0:1 Диего Годин (20), 0:2 Антоан Гризман (76)
05.12.15
21:30 ч.
Валенсия – Барселона 1:1
0:1 Луис Суарес (59), 1:1 Санти Мина (86)
Бетис – Селта 1:1
0:1 Тео Бонгонда (25), 1:1 Хорхе Молина (82)
06.12.15
13:00 ч.
Реал Сосиедад – Ейбар 2:1
0:1 Борха Бастон (4'), 1:1 Имано Игирече (10'), 2:1 Имано Игирече  (90')
06.12.15
17:00 ч.
Виляреал – Райо Валекано 2:1
0:1 Хозабед (41), 1:1 Седрик Бакамбу (69), 2:1 Седрик Бакамбу (86)
06.12.15
19:15 ч.
Спортинг (Хихон) – Лас Палмас 3:1
1:0 Антонио Санабрия (17), 1:1 Набил Ел Зар (39), 2:1 Антонио Санабрия (77), 3:1 Антонио Санабрия (84)
06.12.15
21:30 ч.
Атлетик (Билбао) – Малага 0:0
Баланс: 68 мача, 31 победи за Атлетик (Билбао), 18 равенства, 19 победи за Малага