Леванте победи Хетафе с 2:0 мач от 21 кръг на Примера дивисион и сложи край на серията си от пет поредни загуби за първенство. Валдо и Фелипе Кайседо бяха точни за тима от Валенсия, а двата тима завършиха мача с човек по-малко заради червените картон на Хиско Надал и Ману дел Морал в 78-ата минута.

Успехът на Леванте прати Алмерия на предпоследното място в класирането, след като тимът на Хосе Луис Олтра загуби с 0:2 гостуването си на Реал Сосиедад. Клубът от Сан Себастиан стигна до успеха с попадения на Йон Ансотеги и Раул Тамудо.

Сарагоса върви уверено към оцеляване в Примера дивисион, след като победи Малага с 2:1 като гост. Дуда откри за домакините в 15-ата минута, а Николас Бертоло изравни пет минути преди почивката. Флоран Синама-Понгол вкара победния гол три минути преди края.

Спортинг (Хихон) записа трета поредна победа в шампионата, след като се наложи с 4:0 като гост на Майорка. Диего Кастро, Андре Кастро и Начо Ново бяха точни за Спортинг, а Роберто Гарсия си вкара автогол./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 21 КРЪГ

От 29 януари (събота)
Майорка - Спортинг (Хихон) 0:4
0:1 Диего Кастро (3), 0:2 Кевин Гарсия (61-дузпа), 0:3 Андре Кастро (67), 0:4 Начо Ново (87)

Малага - Сарагоса 1:2
1:0 Дуда (15), 1:1 Николас Бертоло (40), 1:2 Флоран Синама-Понгол (87)

Леванте - Хетафе 2:0
1:0 Валдо (47), 2:0 Фелипе Кайседо (54)

Реал Сосиедад - Алмерия 2:0
1:0 Йон Ансотеги (45), 2:0 Раул Тамудо (78)

На 29 януари (събота) от 21:00 часа
Еркулес - Барселона (TV+)
Баланс: 39 мача, 7 победи за Еркулес, 14 равенства, 18 победи за Барселона

На 29 януари (събота) от 23:00 часа
Депортиво (Ла Коруня) - Севиля (TV+)
Баланс: 71 мача, 32 победи за Депортиво (Ла Коруня), 14 равенства, 25 победи за Севиля

На 30 януари (неделя) от 18:00 часа
Атлетико (Мадрид) - Атлетик (Билбао) (Филм+)
Баланс: 147 мача, 64 победи за Атлетико (Мадрид), 26 равенства, 57 победи за Атлетик (Билбао)

На 30 януари (неделя) от 20:00 часа
Осасуна - Реал (Мадрид) (TV+)
Баланс: 65 мача, 12 победи за Осасуна, 14 равенства, 39 победи за Реал (Мадрид)

На 30 януари (неделя) от 22:00 часа
Еспаньол - Виляреал (TV+)
Баланс: 23 мача, 4 победи за Еспаньол, 11 равенства, 8 победи за Виляреал

На 31 януари (понеделник) от 22:00 часа
Расинг (Сантандер) - Валенсия
Баланс: 79 мача, 27 победи за Расинг (Сантандер), 15 равенства, 37 победи за Валенсия