Борусия (Дортмунд) записа фалстарт на новия сезон в Бундеслигата, след като загуби с 0:2 мача си от първия кръг срещу Байер (Леверкузен). Пред 75 000 зрители на препълнения "Сигнал Идуна Парк" българският национал Димитър Рангелов се появи в игра за дортмундци в 77-ата минута, а звездата на Байер (Леверкузен) Михаел Балак записа повторния си дебют в Бундеслигата.

В 19-ата минута Гонзало Кастро и Артуро Видал се справиха с трима футболисти на Борусия преди чилийският национал да подаде към Барнета и той да открие резултата в полза на Леверкузен. В 21-ата минута Себастиан Кел прати топката във вратата на Адлер, но попадението беше погрешно отменено заради засада. В ответната атака "аспирините" покачиха на 2:0. Ренато Аугусто напредна, комбинира с Дердюк, който му върна топката и от 14 метра я прати в левия ъгъл. До края на първата част домакините се опитаха да натиснат, но Адлер беше на мястото си и до гол не се стигна.

Домакините започнаха по-активно втората част, като първо грешен пас на Балак даде възможност на Лукас Бариос да отправи първия си удар във вратата, който обаче беше неточен. В 50-ата минута пък Кагава изпробва рефлексите на Адлер от далеч, но стражът се справи. В 77-ата минута в игра за Борусия (Дортмунд) се появи и Димитър Рангелов. Въпреки натиска си в последните 10 минути дортмундци така и не стигнаха дори до почетно попадение./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ

Байерн (Мюнхен) - Волфсбург 2:1
1:0 Мюлер (10), 1:1 Дзеко (55), 2:1 Швайнщайгер (90)

Хофенхайм – Вердер 4:1
0:1 Фрингс (3-дузпа), 1:1 Ба (20), 2:1 Млапа (37), 3:1 Ибишевич (41), 4:1 Салихович (43)

Борусия (Мьонхенгладбах) - Нюрнберг 1:1
0:1 Хеглер (15), 1:1 Идрису (31)

Кьолн – Кайзерслаутерн 1:3
1:0 Новакович (8), 1:1 Лакич (70), 1:2 Лакич (84), 1:3 Иличевич (88)

Фрайбург – Сант Паули 1:3
1:0 Сисе (78), 1:1 Бол (83), 1:2 Сукута-Пасу (89), 1:3 Бартелс (90)

Хановер – Айнтрахт (Франкфурт) 2:1
1:0 Рауш (21), 1:1 Кьолер (27), 2:1 Конан (75)