В мач от 18-ия кръг на Бундеслигата тимовете на Байер Леверкузен и Унион Берлин завършиха 2:2. Така и двата тима запазиха позициите в класирането. "Аспирините" са на 5-ото място с 29, а тимът от Берлин е шести с 28.

Първата сериозна опасност през първата част дойде в 10-ата минута, но удар на Шик беше спасен с вещина от вратаря на гостите.  В 38-ата минута отново той беше заплаха за гостите и откри резултата. Той овладя отбита топка и матира вратаря.

Гостите стигнаха до изравняването преди почивката. В 45-ата минута Прьомел плъзна топката в левия ъгъл.

В 50-ата минута след асистенция на Макс Крузе Прьомел даде аванс на тима си.  До края на двубоя и двата тима имаха възможности да се разпишат, а "аспирините" изравниха резултата в 84-ата минута. Джонатан Та с глава прониза мрежата на гостите. В крайна сметка резултатът остана непроменен до края на двубоя - 2:2.

Със същия резултат завърши и срещата Фрайбург - Арминия Билефелд, а РБ Лайпциг разби Майнц 05 с 4:1. Гройфер Фюрт и Щутгарт завършиха 0:0, а Хофенхайм победи Аугсбург с 3:1.