Четвърта поредна победа постигна Леверкузен в Бундеслигата, след като се наложи с минималното 1:0 над Нюрнберг в мач от 15-ия кръг.

Единствения гол отбеляза нападателят Щефан Кислинг в 37-ата минута. С успеха "аспирините" остават втори вече с 30 точки, на 7 зад Байерн (Мюнхен). "Баварците" обаче приемат по-късно днес шампиона Борусия (Дортмунд) в дербито от кръга.

В същото време Шалке 04 продължава вече четвърта среща да няма победа след 2 равенства и 2 загуби. Днес "миньорите" дори изравниха за 1:1 при домакинството си на Борусия (М). Гостите от Мьонхенгладбах поведоха в 62-ата чрез Игор де Камарго. Възпитаниците на Хууб Стевенс обаче положиха неимоверни усилия срещу стабилния си противник и се добраха до попадение в 85-ата минута. Центриране на Пуки отляво намери Дракслер в пеналтерията, който от удобна позиция пред вратата най-после вкара топката в нея за крайното 1:1.

Равенство и точка, която изхвърли отбора дори от тройката. В момента Шалке е четвърти с 25 точки, докато Борусия има 21 на 8-ата позиция.

При същия резултат завършиха още Аугсбург и Фрайбург. Баварците делят последната позиция с Гротер Фюрт, който също има 8 точки след поражението с 0:1 от Щутгарт. Въпреки червения картон на Тасчи в началото на втората част "швабите" задържаха актива си, постигнат с гол в 45-ата минута на Шинджи Оказаки. Японецът довкара след пропусната от Ведад Ибишевич дузпа.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 15 КРЪГ
30.11.12
21:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Айнтрахт (Франкфурт) 4:0
1:0 Щефан Райсингер (35), 2:0 Оливер Финк (42), 3:0 Нандо Рафаел (58), 4:0 Аксел Белингхаузен (85)
Майнц – Хановер 2:1
1:0 Мюлер (10), 1:1 Шилц (28), 2:1 Шалах (89)
19:30 ч.
Байерн – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 86 мача, 38 победи за Байерн, 26 равенства, 22 победи за Борусия (Дортмунд)
02.12.12
16:30 ч.
Хофенхайм – Вердер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 8 мача, 1 победа за Хофенхайм, 2 равенства, 5 победи за Вердер
02.12.12
18:30 ч.
Волфсбург – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 30 мача, 11 победи за Волфсбург, 10 равенства, 9 победи за Хамбургер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК