Байер (Леверкузен) и Волфсбург се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия.

Леверкузен спечели при визитата си на Фрайбург с 2:1. Още в 1-ата минута австралийският национал Роби Крус даде преднина на „аспирините”. В 19-ата минута Дарида асистира на Матиас Гинтер, който изравни за 1:1. След почивката в 77-ата минута Емре Чан се възползва от пас на Симон Ролфес и вкара победния гол за гостите, които продължават с следващия етап на надпреварата.

В същото време Волфсбург обърна трудно у дома втородивизионния Инголщат с 2:1. Гостите от провинция Бавария поведоха в 17-ата минута, когато Хофман изведе Каюби, който бе точен за 0:1. Едва след почивката в 66-ата минута „вълците” изравниха с попадение на бразилеца Налдо, а асистенцията бе дело на Калиджури. Минута преди края на редовното време пък хърватският нападател Ивица Олич оформи крайното 2:1 и класира тима си за четвъртфиналите.