Байер (Леверкузен) постигна важна победа с 2:1 в гостуването си на Дармщад в среща от 21-ия кръг на германската Бундеслига. Успехът изкачи "аспирините" до 3-то място във временното класиране след поаражението на Херта от Щутгарт.

Новакът в немския елит излезе напред в резултата в 28-ата минута, когато Вагнер бе точен. В 62-ата минута Сулу си отбеляза автогол, чрез който госите стигнаха до изравняване. Само 15 минути по-късно Брандт се възползва от асистенция на Кислинг и донесе успеха за Байер..

Байер (Леверкузен) заема 3-то място с актив от 35 точки. Дармщад е 12-ти с 24 пункта.

В друг мач от кръга Волфсбург удари с 2:0 Инголщад на "Фолксваген Арена". Дракслер в 29-ата и Кноче в 39-ата минути донеса успеха за "вълците".

Волфсбург се намира на 8-мо място във временното класиране с актив от 30 точки. Инголщад е 11-ти с 26 пункта.