В редовните 90 минути Байер Леверкузен и Майнц 05 не можаха да излъчат победител и завършиха 1:1. В продълженията обаче възпитаниците на Бруно Лабадия направо отвяха противника с 3 безответни гола се класираха за финала в Берлин.

Мачът премина под диктовката на домакините от Леверкузен, които обаче така и не успяха да вкарат гол през първото полувреме. Играчите на Бруно Лабадия успяха да поведат едва в 82-ата минута, когато гръцкият национал Ангелос Харистеас откри резултата за 1:0. В този момент "аспирините" си помислиха, че са спечелили мача, но не такова мнение бе Бансе, който вкара изравнителното попадение за Майнц 05 минута преди края на редовните 90. Така се стигна до продължения, в които обаче Леверкузен показа класа и заслужено стигна до успеха.

В 93-ата минута бранителят Артур Видал вкара за 2:1, а халфът Симон Ролфес покачи на 3:1 в 104-ата минута. Крайното 4:1 пък бе оформено от Кадлец в 117-ата минута.

На финала в Берлин Байер Леверкузен ще срещне победителя от двойката Хамбургер - Вердер Бремен, които ще излъчат втория финалист в сблъсъка си в сряда вечер. /БЛИЦ

БАЙЕР ЛЕВЕРКУЗЕН - Майнц 05 4:1 (след продължения)
1:0 Харистеас (82), 1:1 Бансе (88), 2:1 Видал (92), 3:1 Ролфес (104), 4:1 Кадлец (117)

Леверкузен: Адлер, Хагуй, Енрике, Фридрих, Ролфес, Ренато Аугусто (115-Кастро), Видал, Кадлец, Кроос (69-Барнета), Хелмес (69-Харистеас), Кислинг

Майнц 05: Вахе, Свенсон, Новески, Хоогланд, Фойлнер (65-Хелер), Пекович, Нойщедтер (84-Богавац), Кархан, Амри, Банце, Льов (85-Баляк)

Жълти картони: Енрике (Леверкузен); Пекович (Майнц 05)