Байерн (Леверкузен) победи у дома Майнц 05 с 3:2 в последна среща от 18-ия кръг, с който се сложи началото на втория сезон в Бундеслигата.

Двубоят започна страхотно за „аспирините”, които поведоха в резултата след автогол на чешкия бранител Зденек Поспех още в 10-ата минута. Домакините продължиха да диктуват събитията на терена и в 35-ата минута Гонзало Кастро даде извеждащ пас към Мануел Фридрих, който покачи на 2:0.

След почивката в рамките на три минути гостите се върнаха в мача. В 50-ата минута Еуген Полански бе точен за 2:1, а 180 секунди по-късно Зденес Поспех частично се реваншира за грешката си в началото и подаде към халфа Марко Калигури, който изравни за 2:2. Последва натиск на „аспирините” и в 70-ата минута Кадлец изведе на чудесна позиция Ларс Бендес, който се разписа за крайното 3:2. В заключителните минути гостите натиснаха и дори удариха греда, но така и успяха да стигнат до точката.

С победата си Леверкузен събра 29 точки и се утвърди на шестото място във временното класиране, на точка от петия Вердер (Бремен). Майнц 05 пък е на 15-а позиция с 18 пункта и само на точка от опасната зона.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 18 КРЪГ
20.01.12
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Байерн 3:1
1:0 Марко Ройс (11), 2:0 Патрик Херман (41), 3:0 Патрик Херман (71), 3:1 Бастиан Швайнщайгер (76)
21.01.12
16:30 ч.
Хофенхайм - Хановер 0:0
21.01.12
16:30 ч.
Шалке 04 - Щутгарт 3:1
1:0 Жоел Матип (3), 2:0 Кириакос Пападополус (57), 3:0 Юлиан Дракслер (80), 3:1 Оказаки (87)
Нюрнберг - Херта 2:0
1:0 Александър Есвейн (43), 2:0 Доминик Маро (85)
21.01.12
19:30 ч.
Кайзерслаутерн - Вердер 0:0
22.01.12
16:30 ч.
Хамбургер - Борусия (Дортмунд) 1:5
)0:1 Кевин Гроскройц (160, 0:2 Роберт Левандовски (37), 0:3 Якуб Блашчиковски (58), 0:4 Якуб Блашчиковски (76-дузпа), 0:5 Роберт Левандовски (83), 1:5 Паоло Гереро (86)
22.01.12
18:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Майнц 05 3:2
1:0 Зденек Поспех (10-авт.), 2:0 Мануел Фридрих (35), 2:1 Еуген Полански (50), 2:2 Марко Калигури (53), 3:2 Ларс Бендер (70)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.